Aktualności

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021

Wprawdzie mamy już jesień, ale wracamy do cudownych chwil z wakacyjnego obozu sportowego w Murzasichlu. Radość, która towarzyszyła wyjazdowi, jest teraz jeszcze większa, ponieważ Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zrefinansowały wyjazd naszych podopiecznych w ramach konkursu 'Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021'.

 

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021


NIW - Nowe FIO: PROJEKT '4 STRONY ŚWIATA / 4 PORY ROKU - POLSKA'

Nie ustajemy w działaniach prowadzonych w ramach projektu 4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA .   09.09.2021 wraz z naszymi przyjaciółmi z Tur Borówka oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim wyruszyliśmy zdobywać górskie szczyty. Naszym celem była Szyndzielnia. Wspólnymi siłami, każdy z nas stanął na szczycie. Była to dla nas bardzo wzruszająca chwila, gdyż wiele osób biorących udział w projekcie górski szczyt zdobyło pierwszy raz w życiu. Po raz kolejny okazało się, że razem możemy zdziałać więcej. 

 

Projekt '4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA' finansowany jest z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021 - 2030 i został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.


MRiPS: PROJEKT 'KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI - PRZECIW WYKLUCZENIU'

Nasza Fundacja współpracując z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej i wsparciu Miasta Katowice prowadzi projekt w ramach Programu 'Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020 - 2022'. 

W ramach projektu w ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia. Podczas Festynu Rodzinnego  odbyły się  występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży. Ponadto zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne z panem Markiem Połowczukiem - Dobre Połączenie oraz zajęcia sportowe prowadzone przez pana Pawła Didkowskiego we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Drugim wydarzeniem, jakie odbyło się w ramach projektu, była wycieczka do Krakowa, gdzie jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić miasto oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o byłej stolicy Polski.


FESTYN RODZINNY!

W niedzielę 5.09.2021 r. odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez naszą Fundację. Podczas niego mogliśmy zobaczyć m. in. pokazy rycerskie, prezentację judoków oraz grupy taneczne. Była również strefa malucha, w któej rodzice z najmłodszymi uczestnikami wydarzenia, mogli świetnie bawić się na trampolinie, dmuchanym zamku. Nie zabrakło również czegoś, dla nieco starszych dzieci, a mianowicie malowania twarzy, robienia tatuaży oraz warkoczyków, a także kręcenia balonów. Podczas całej imprezy, uczestnicy mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Kulminacyjnym momentem był jednak koncert. Supportem dla Gościa Specjalnego, byli młodzi artyści, w tym nasza wychowanka Amelia Rząsa. Natomiast po pięknych występach młodszego grona artystów, przyszedł czas na koncert Magdy Anioł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację całego wydarzenia, a w szczególności instytucjom, które wspomogły nas organizacyjnie oraz fundatorom nagród Loterii Fantowej!


NIW - Nowe FIO: PROJEKT '4 PORY ROKU / 4 STRONY ŚWIATA - POLSKA'

Nasza Fundacja kilka dni temu rozpoczęła projekt '4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA'.  Projekt finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcin Krupa / Katowice - oficjalny profil miasta . Warto dodać, że ze złożonych 1600 wniosków Katolicka Fundacja Dzieciom  jako jedna z 450 organizacji w Polsce oraz trzech z Katowic otrzymała dofinansowanie. 

 

Do naszego projektu zaprosiliśmy również Stowarzyszenie zrzeszające osoby z niepełnosprawnościami 'Tur Borówka' oraz studentów 60+ z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim. 

30.09.2021 odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich grup, na których wychowawcy naszej Fundacji przeprowadzili warsztaty edukacyjno - integracyjne, w których uczestniczyli zarówno nasi wychowankowie, jak i członkowie Tur Borówki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z warsztatów.
https://www.youtube.com/watch?v=xrBbdekLDH0

 

                   

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.