Aktualności

Wsparcie Wojewody

Miło nam poinformować, że w ramach
Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2021-2025,
otrzymaliśmy z Śląski Urząd Wojewódzki wsparcie finansowe na prowadzenie działalności naszej Fundacji ‼
Cieszymy się i bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!
 
 
Godło Wojewody

Wakacje z Maluszkami! :)

Wychowawcy świetlicy wraz z grupą najmłodszą podczas wakacji spędzają czas na przeróżne sposoby. Jedną z najbardziej ulubioną formą zabawy są wyjścia do pobliskiego Parku Kościuszki. 

Poniżej przedstawiamy krótki filmik z jednej z takiej wycieczki :) Wakacje


WAKACJE W KFD! :)

Już dwa tygodnie dzieci i młodzież naszej fundacji mają okazję brać udział w różnorodnych zajęciach wakacyjnych. Jak co roku nasi wychowankowie są uczestnikami turniejów sportowych w ramach 'Akcji Lato 2021', która jest finansowana przez Miasto Katowice.  Dotychczas zorganizowany został konkurs piłkarzyków oraz tenisa stołowego. Nasi wychowankowie jednak najbardziej cieszą się z możliwości wyjścia na kąpielisko 'Bugla'. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wakacyjnych dni. 


Projekt MRiPS - Klucz do przyszłości

W ramach realizacji zadania publicznego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej młodzież naszego Klubu oraz byli wychowankowie uczestniczyć będą w projekcie  Klucz do przyszłości – przeciw wykluczeniu.

W planach projektu przewidziane są m.in.:

  1. indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym,
  2. szkolenia z komunikacji, asertywność, a także szkolenia “Ekonomia na co dzień”, które poprowadzą przedstawiciele instytucji finansowych,
  3. szkolenia i kursy zwiększające kompetencje zawodowe.
  • Na imprezę integracyjną o charakterze kulturalno-sportowym zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną młodzież z LO II im. M. Konopnickiej, podczas której, oprócz zawodów sportowych, odbędzie się pokaz kulinarny wraz z degustacją przygotowanych wspólnie potraw.
  • Słodką niespodzianką projektu będzie wizyta w Fabryce Czekolady i smakowanie różnych wyrobów.
  • Zamierzamy też odnowić pomieszczenia Klubu Młodzieżowego.

Wiele będzie się działo !!! Zapraszamy na nasz profil Facebook do śledzenia na bieżąco kolejnych etapów projektu.

 

Klucz do przyszłości


MAJ W FUNDACJI!

W ostatnim miesiącu w naszej Fundacji wiele się działo! Pierwsze ciepłe dni sprawiły, że wychowawcy przeprowadzali wiele zajęć na podwórku. Były wyjścia do Parku Kościuszki, a także zajęcia edukacyjne w każdej z grup. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Liceum im. Marii Konopnickiej, mogliśmy ponownie korzystać z zajęć na basenie.

Pełni słonecznej energii czekamy już na wakacje, na które przygotowaliśmy dla naszych wychowanków wiele atrakcji! 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.